legkisebb megkötés elvű tanulás algoritmusa

hipotézis
hipotézis általánosítás
hipotézis szűkítés
hipotézistér
Rövid szöveges bemutatás:
A legkisebb megkötés elvű tanulás esetében a hipotézistérben dolgozunk. A hipotézis teret két csoportú hipotézishatár veszi körül. Az egyikben találhatóak a legáltalánosabb hipotézisek, míg a másikban a legspecifikusabb hipotézisek. A legkisebb megkötés elvű tanulás esetében a két határt folyamatosan szűkítjük, így szűrjük ki az inkonzisztens hipotéziseket. Feltesszük továbbá, hogy az eredeti hipotézistér tartalmazza a jó hipotézist, így hogyha a szűkítés során csak inkonzisztens hipotéziseket törlünk, akkor a megmaradt tér tartalmazni fogja a jó hipotézist. A specifikált hipotézisek az általános hipotézisekből származnak általában, változólekötések segítségével. Tehát a tanulás lényege a tér szűkítése.